„Magia i Miecz” to klasyka planszowych gier fantasy, którą wielu z nas może pamiętać z polskiej edycji wydanej w latach osiemdziesiątych. Jako jedyna na świecie miała całkowicie odmienną grafikę od wersji angielskiej. Ilustratorem był Grzegorz W. Komorowski i do dzisiaj wielu fanów twierdzi, że to wersja lepsza od oryginału.

Dla mnie „Talisman: Magia i Miecz” to wiele sympatycznych chwil, które długo będę pamiętać. Nieśmiertelne dobre rady towarzystwa są bezcenne gdy nasz początkujący bohater losuje na początku gry kartę smoka za przeciwnika. Zdobywanie przyjaciół, magicznych przedmiotów, walka z potworami i przeciwnościami, a na deser wisienka w postaci Korony Władzy. O, kurczę, to fantasy bardzo przypomina rzeczywistość. Proste prawda? Dwa poprzednie zdania to streszczenie instrukcji do gry. Bez obaw, gra nie jest wcale taka prosta i jednak te kilka stron warto przeczytać, usprawni to rozgrywkę.

Za aktualnie dostępną w sklepach wersję 4.5 odpowiada potężna firma  Fantasy Flight Games, a polską wersję przygotowała Galakta. Na rynku dostępna jest wersja podstawowa bez której nie zaczniemy zabawy – Talisman: Magia i Miecz, oraz liczne dodatki rozszerzające grę – Talisman: Magia i Miecz: Żniwiarz, Talisman: Magia i Miecz: Podziemia, Talisman: Magia i Miecz: Królowa Lodu, Talisman: Magia i Miecz: Góry , Talisman: Magia i Miecz: Pani Jeziora, Talisman: Magia i Miecz: Smoki. Sporo tego, uff… zapewniam Was jednak, że do pierwszego grania i doskonałej zabawy wystarczy podstawka, czyli Talisman: Magia i Miecz.

Fantastyczne figurki bohaterów pozwolą wczuć się w odgrywaną postać, a karty przygód, wyzwań i nagród przeniosą w świat wyobraźni. Tak doskonale przygotowany produkt musi oczywiście kosztować tyle co premierowa gra komputerowa lub kolekcja ulubionej serii filmów na DVD. Jest i na to rada. Wystarczy złożyć się w kilka osób chętnych do grania, a wiele fantastycznych godzin i wspomnień gwarantowanych. Gwarantuję, że ilość spotkań towarzyskich znacząco wzrośnie. Skoro wszystko sobie wyjaśniliśmy to pora przygotować kostki, dopiąć zbroję, spakować magiczne pergaminy i ruszać po Koronę Władzy. Do zobaczenia na szlaku.


Deser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *